14 gün boyunca Japon diyeti - 7-11 kilogram kilo verin

japon diyeti için suşi

Japon diyeti, en etkili ve popüler modern diyetlerden biri olarak kabul edilir.

Niye ya? Çünkü oldukça kısa bir süre içinde - 14 gün, 7 ila 11 fazla kilodan kurtulabilirsiniz.

Böyle hızlı bir etki, Japon diyetinin dengeli olmaması, yani yağların, proteinlerin ve karbonhidratların oranları dikkate alınmadan derlenmesiyle açıklanmaktadır. Ayrıca Japon diyetinin menüsü, içindeki düşük karbonhidrat içeriği nedeniyle kalorilerde oldukça düşüktür, bu da vücudun kendi yağ tabakasını yakmaya çalışmasını sağlar.

Japon diyetinin temel amacı, vücuttaki metabolik süreçlerin ritmini değiştirmektir, bu da daha sonra 2-3 yıl boyunca kilo vermenin etkisini en üst düzeye çıkarmanıza izin verir.

Japon diyetinin özü

Japon diyetinin özü, diyette izin verilen yiyecekler tarafından sağlanan artan miktarda protein içeren yiyeceklerdir: et, balık, süt ürünleri.

Japon diyeti, menüdeki katı kısıtlamalar nedeniyle oldukça katı kabul edilir. Japon diyeti sırasında yiyemezsiniz:

 • tuz;
 • baharatlar;
 • şeker ve şekerlemeler;
 • alkol.

Ancak kahvaltıda sadece kahve içmeye alışkınsanız ve yemeklerden et ve balık tercih ediyorsanız, Japon diyeti size çok zor gelmeyecektir. Ayrıca bu diyetin avantajlarından biri de fermente süt ürünleri, diyette izin verilen meyve ve sebzelerdir.

Japon diyeti sırasında sıvı alımı sınırlı değildir - gün içinde istediğiniz kadar içebilirsiniz, ancak günde 1, 5 litreden az olamaz. Maden suyu, çay veya sadece saf su içebilirsiniz.

Japon diyeti için 14 gün boyunca, ürünlerin bileşiminde birbirinden çok farklı olmayan birkaç menü seçeneği vardır. Ancak bir seçeneği seçtiyseniz, ilki bir nedenden dolayı aniden size uymuyorsa, diğerine "atlamamalısınız".

14 günlük Japon diyet menüsü

Japon diyeti için rulolar fotoğraf 1

Aşağıdaki tabloda belirtilen menüye kesinlikle uyun:

Sabah kahvaltısı Akşam yemegi Akşam yemegi
1. gün bir fincan kahve 2 haşlanmış yumurta, bitkisel yağlı lahana salatası, bir bardak domates suyu. haşlanmış veya kızarmış balık (200 gram)
2. gün kahve, 1 kraker (bisküvi) 100 gram haşlanmış veya kızarmış balık, lahana salatası (bitkisel yağ ile). haşlanmış sığır eti (100 gram), bir bardak kefir.
3 gün kahve, kraker (bisküvi) kızarmış kabak (200 gram) 2 haşlanmış yumurta, 200 gram haşlanmış dana eti, lahana salatası.
4. Gün Kahve çiğ yumurta, bitkisel yağlı 3 rendelenmiş çiğ havuç, 20 gram parmesan meyve
5. Gün limonla tatlandırılmış rendelenmiş havuç. haşlanmış veya kızarmış balık (200 gram), bir bardak domates suyu meyve
6. Gün bir fincan kahve ½ haşlanmış tavuk, havuç ve lahana salatası 2 haşlanmış yumurta, bitkisel yağ ile tatlandırılmış rendelenmiş havuç
7. Gün yeşil çay haşlanmış sığır eti (200 gram), meyve önceki günlerin herhangi bir akşam yemeği (üçüncü hariç! )
8. Gün yeşil çay ½ haşlanmış tavuk, havuç ve lahana salatası 2 haşlanmış yumurta, lahana ve havuç salatası
9. Gün Kahve 200 gram haşlanmış veya kızarmış balık, bir bardak domates suyu herhangi bir meyve
10. Gün Kahve 1 yumurta (çiğ), 3 rendelenmiş havuç, bitkisel yağ, 20 gram parmesan meyve
11. Gün kahve, 2 şekersiz kurabiye bitkisel yağda kızartılmış kabak (200 gram) 2 yumurta (haşlanmış), 200 gram haşlanmış dana eti, lahana salatası
12. Gün kahve (2 kuru kurabiye) haşlanmış veya kızarmış balık (200 gram), havuç veya lahana salatası 200 gram haşlanmış dana eti, bir bardak kefir
13. Gün Kahve 2 haşlanmış yumurta, havuçlu lâhana salatası, 1 su bardağı domates suyu haşlanmış veya kızarmış balık (200 gram)
14. Gün Kahve kızarmış veya haşlanmış balık (200 gram), havuçlu lâhana salatası 200 gram haşlanmış dana eti, bir bardak kefir

Japon diyet planı ve kuralları

Japon diyeti fotoğraf 2 için rulolar

1. Bir doktorla danışma

 • İlk olarak, Japon diyeti, kardiyovasküler hastalıkları, hipotansiyonu ve hipertansiyonu olan kişiler için kontrendike olabilecek sürekli siyah kahve tüketimini sağlar. Doktorunuz siyah kahveyi yeşil çayla değiştirmenizi önerebilir.
 • İkincisi, çok miktarda protein böbrekler üzerinde bir yüke yol açar, bu da güçsüzlük ve güç kaybına, baş ağrısına ve ağızda aseton tadına neden olabilir.

Japon diyeti kontrendikedir:

 1. emziren anneler ve çocuklar;
 2. fiziksel efor ve sıkı çalışma sırasında.

2. Diyete hazırlanmak

Diyetten hemen önce oruç günü düzenlemek gerekir: kahvaltı ve öğle yemeği yerine, akşam yemeğinde 2-3 bardak kefir veya süt içilmesi önerilir - küçük bir karabuğday veya pirinç porsiyonu ve taze sebze salatası .

3. Diyet yaparken yiyecekler

 • Diyet sırasında kullanılan kahve, vücudu destekleyen antioksidanlar içerdiğinden doğal olmalıdır.
 • Et ve balığın benmaride pişirilmesi veya az yağda kızartılması tavsiye edilir.
 • Sebze salatalarının soslanması için zeytinyağı tavsiye edilir.

4. Vitaminler

Düşük kalorili bir diyet vücuda gerekli maddeleri sağlayamaz, bu nedenle o sırada bir vitamin-mineral kompleksi almak zorunludur.

5. Diyetten çıkın

Diyetten çıkış hakkında bir "mide tatili" düzenleyemezsiniz ve yemeğe atlayamazsınız.

Diyetin kalori içeriği kademeli olarak arttırılmalıdır: yiyeceklere azar azar tuz eklemeniz, nişastalı ve tatlı yemeniz gerekir.

Japon diyetinin ana kuralları:

 1. Diyeti günlere göre doğru bir şekilde gözlemleyin, günlerin sırasını karıştırmayın.
 2. Yalnızca menüde listelenen ürünleri kullanın.
 3. Günde 1, 5 litre sıvı tüketin.
 4. Diyete 14 günden fazla devam etmeyin.

14 gün boyunca Japon diyetinin incelemeleri

1. Doktorların Yorumları

Japon diyeti çok zor kabul edilir, bu nedenle diyet sırasında sinir krizlerini önlemek için her şeyden önce psikolojik bir tutuma sahip olmanız gerekir. Vücut, düşük kalorili yiyecekler nedeniyle stres alır ve bu nedenle geçici metabolik bozukluklar ve "gıda bozulmaları" mümkündür.

2. Diğer incelemeler

İlk inceleme: Kendi deneyimlerime dayanarak, Japon diyetine dayanmanın çok zor olduğunu söylemek istiyorum. Özellikle ilk günlerde. Ama sonuç eksi 9 kg. Ve 4 ay geçti ve kilolar geri dönmedi, ancak fitness yardımıyla formda kalıyorum.

İkinci inceleme: En zorlu ilk 4 gün. Baş dönmesi bile vardı. Ama sonuç %100 karşılığını verdi. Eksi 10 kilo! Evet ve bu süre zarfında vücut iyi temizlenir.

Üçüncü gözden geçirme: Faydalardan - lezzetli ürünler, kefir veya karabuğday üzerinde boğulmaya gerek yok. Eksilerden - ilk günlerde zayıflık, açlık hissi. Sonuç eksi 7 kilo.

Gördüğünüz gibi, diyetin etkinliği pratikte doğrulanır, ancak bir diyete başlarken, asıl şey tüm iradenizi bir yumrukta toplamak ve gevşememeye çalışmaktır.